Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa?

Poradnik Klienta

Jak robi kwarantanna przy założeniu koronawirusa? Z powodu powtarzania się koronawirusa został wprowadzony obowiązek przejścia kwarantanny. Interesuje on ludziach kobiet, jakie były narażone na zarażenie. Powinien przejść ją każdy, kto wrócił z zagranicy czy był kontakt z głową cierpiącą. Kwarantanna trwa 14 dni, a za jej złamanie grożą wysokie kary.

 

Kto powinien poddać się kwarantannie?

Kwarantannie powinna poddać się zdrowa osoba, która w współczesnym momencie była narażona na zakażenie się koronawirusem. W Polsce cel ten działa wszystkiego, kto:

powraca do Polski z zagranicy;
przekracza możliwość w ruchu z podejmowaniem działalności na polem innego państwa;
był bliscy kontakt z głową zakażoną;
miał kontakt z głową, u której obciążany jest koronawirus;
jest z głową skierowaną na kwarantannę.

Należy mieć, że obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy zawodowych kierowców transportu handlowego i osobowego.

Wszystka osoba, która zna, że była kontakt z człowieku, kto jest (czy może być) zarażony koronawirusem, powinna umówić się z najdroższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. O potrzeb przejścia kwarantanny informuje również straż graniczna. Datę zakończenia izolacji przedstawia telefonicznie upoważniona do ostatniego kobieta (pracownik sanepidu lub straży granicznej).

Koronawirus – jak robi kwarantanna?

Kwarantanna robi się w tle zamieszkania, zaś w sukcesie, jak nie istnieje wtedy możliwe, odpowiednie służby wskazują specjalnie do ostatniego przeznaczony ośrodek (np. hotel na terenie miasta). Izolacja powinna stać 14 dni, tylko o jej długości ostatecznie decyduje lekarz. W jej trakcie trzeba ściśle zwracać się do wymagań emitowanych przez uprawnione do ostatniego funkcje.

Podczas kwarantanny nie wolno:

pod żadnym pozorem opuszczać miejsca izolacji (dotyczy to zarówno rozwiązania do sklepu czy na spacer z psem);
przyjmować gości,

jednak należy:

zachować odstęp przynajmniej 2 metrów z indywidualnych domowników;
przekazywać informacji o swoim mieszkanie zdrowia pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznej;
postępować zgodnie z poleceniami policji, która jest moc kontrolować osoby leżące w izolacji;
dokonywać regularnych pomiarów temperatury ciała (rano i wieczorem);
otrzymać i zainstalować specjalną aplikację (Kwarantanna domowa) i tworzyć zgodnie z emitowanymi przez nią komunikatami;
przestrzegać pewnych zasad higieny (często myć ręce, dezynfekować powierzchnie, prać odzież i wyślij w temperaturze 60℃);
myśleć o siebie (odpoczywać, wysypiać się, dużo się odżywiać).

Wszelkie potrzeby dotyczące np. urządzenia w żywność należy zgłosić odpowiednim organom (sanepid, policja, władze gminy). Trzeba mieć, że rozwiązanie do sklepu stosowane jest jak złamanie kwarantanny i zależy karze.

Co grozi za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Konieczność pozostania w izolacji powinna stanowić uznawana poważnie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może zostać nałożona wysoka kara pieniężna – nawet do 30 tysięcy złotych. Należy mieć, że policja ma moc codziennie kontrolować osoby objęte obowiązkiem kwarantanny.

zobacz również Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments