Hartowane szkła Moryń

Poradnik Klienta

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zakupiłeś nowy smartfon i pierwsze, o czym pomyślałeś, to ubezpieczenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, które są między nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym oznaczają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najnowocześniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i niestandardowych kształtach. Smukłe i lekkie sylwetki obudowy i przede wszystkim mocno zaokrąglone na krawędziach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i przyjemnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie istnieje w mieszkanie przykryć go w sum, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o kilka czy dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszystkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Czym zatem różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, lecz także sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D osiągnie proste postanowienie w sukcesie telefonów z płaskim ekranem, przecież nie będzie korzystną ochroną dla przykładów z wszystkimi krawędziami. Tutaj polecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to naturalni następca powłok 2D, który doskonale osiągnie swoją pozycję w sukcesie ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na krawędziach. Warto w aktualnym elemencie wspomnieć, że wymienione wysoko efekty mogą u niektórych producentów być pod innymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Wyniki są te jedyne, drugie stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najspokojniejszym i najtańszym rozwiązaniem przeznaczonym do modeli telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego boki nie są zaokrąglone, jest więc ryzyko, że nagle zacznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu razem spośród jego oprawką. Dodatkowo krawędzie są lekko zaokrąglone, a poprzez to nieco wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest umieszczona tylko na barwionej ramce, co w sukcesie produktów niższej sytuacji może pozwalać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, lecz w artykułach ekskluzywnych jakości nie powinno to zawierać miejsca. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak daleko krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Jest wtedy artykuł najdroższy spośród wszystkich trzech także o najważniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Przeznaczone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specjalnej formie idealnie komponuje się do całych boków wyświetlacza, chroniąc go z jakiejś strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy przecież mieć, iż ich montowanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, ponieważ będą one krytykować i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments