Agencja Pary Tymczasowej

Agencja Pary Tymczasowej Połczyn Zdrój

Poradnik Klienta

W moc dziedzinach na rodzimym rynku brakuje pracowników. Polacy coraz częściej przebranżawiają się, by lepiej żyć lub wykonywać swoje ambicje zawodowe. Tym tymże powstają braki kadrowe na naszym rynku pracowników. Właściciela nie mają oporów by zatrudniać nawet osoby bez doświadczenia zawodowego. Szacuje się ambicja, wyobraźnię i energia zmieniania własnych kompetencji. Wzrost gospodarczy Polski przydałby się w prawdziwym stopniu do zwiększenia zapotrzebowania na grupę roboczą. W konsekwencji tego przedsiębiorcy starają się pozyskać pracowników z Ukrainy

Agencja Pary Tymczasowej Resko

Pracownicy zza wschodniej granicy
Na wstępu należy sobie zadać pytanie, dlaczego tak dobrze potrzebujemy pracowników z Ukrainy? Tutaj propozycja jest wystarczająco oczywista. Polacy z pozostałych względów nie garną się do aktywności fizycznej. Sąsiedzi ze wschodu za to chętnie wybierają pracę w polu czy budownictwie. W ramach bonusu pracodawcy często przekazują im też zakwaterowanie lub wyżywienie. Jeszcze parę lat obywatele Ukrainy nie byli za cenieni na rodzimym rynku pracy.

zamów kuriera Expres poczta

 

Szczególnie dotkliwy był ich wada nauki języka polskiego czy angielskiego. Aktualnie nieco się to zmieniło. Pracownicy sezonowi coraz częściej w prostym stopniu znają języki obce, natomiast gdy w określonym przedsiębiorstwie stanowi ich wysoce to pan że nawet zainwestować w tłumacza polsko-ukraińskiego. Właściciele firm przekonali się do pracowników zza wschodniej ścianie i teraz doceniają ich właściwości, takie jak: dyspozycyjność, punktualność i uczciwość. Nie bez znaczenia są również koszty utrzymania. Pracownik z Ukrainy zazwyczaj zarabia mniej od naszego odpowiednika z Własny. Dodatkową wartością stanowi drogę zatrudnienia na etap określony, zatem do tak zwanej pracy tymczasowej. Czas zbiorów, dostaw lub zwiększonej realizacji wtedy także czas zatrudniania ogromniejszej ilości ludzi. Jako, że nasi sąsiedzi zazwyczaj przyjeżdżają w obiektach zarobkowych, to za dobrą zapłatą pracują chociażby w weekendy i wielka.
Agencja Pary Tymczasowej Resko

Organizacja Pracy Tymczasowej
Kilka lat temu rząd zmienił zasady działające przyjmowania zagranicznych pracowników. Tym tymże obywatele Ukrainy nie mają obowiązku posiadania wizy uprawniającej ich do książki na gruncie naszego kraju, jeśli dany pracownik ma przepracować tutaj tanio niż pół roku. Kwestie formalne stały tymże tymże nieco ułatwione. Pracodawcy mogą brać z tak zwanego rotacyjnego systemu zatrudnienia, w jakim owo goście z Ukrainy przyjeżdżają na duży okres, wracają do indywidualnej ojczyzny, a po roku proces się powtarza. Pozostaje jednak kwestia rekrutacji obcokrajowców. Niektórzy pracodawcy mają obawy przed samodzielnym poszukiwaniem rąk do produkcji za granicą. W ostatnim projektu powstała Polsko Niemiecka Giełda Pracy sp zoo. Ta instytucja pracy tymczasowej znajduje gości na terenie Ukrainy, załatwia jakiekolwiek formie i wykrywa im pozycję na placu Polski. Dla obu cech stanowi ostatnie atrakcyjne rozwiązanie. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy mają szansę na nowoczesną, dobrze płatną produkcję i podniesienie poziomu życia. Pracodawca zyskuje prawego i odpowiedzialnego pracownika, który zwiększy skuteczność działania firmy.
Agencja Pary Tymczasowej Resko

Giełda Pracy poleca się również wyrabianiem karty pobytu oraz wizy, dzięki czemu obywatele Ukrainy mogą przeżyć w rodzimym regionu na dłużej niż 6 miesięcy. Zapraszamy do współpracy z agencją.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej pracownicy z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments