Co to jest adblue na stacjach?

Adblue pomorskie

Poradnik Klienta

Co zatem istnieje adblue na stacjach? AdBlue stanowi ostatnie ogromnej klasy roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Stanowi więc na końcu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Realizowany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Gniew

Z pośród wszystkich płynów koniecznych do transportu jest nietoksyczny, ładny i estetyczny w użyciu. Tankuje się go do określonego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W układu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w niniejszy układ.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie i w jaki droga można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wygranie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich coraz dużo. W poszczególnych krajach np. w Holandii można jeszcze skorzystać z automatów dostających się przy ulicach. Nie każde samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają za wąską średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba mieć, żeby nie rozlać. Płyn tenże zawiera dobre właściwości korozyjne. Adblue Gniew

Gdzie dostaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym płytszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Spotyka się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dalszych pojazdach sposób tenże nie był ustawiany na poziomie projektowania, przez co niebieski korek może uważać się w przeciwnych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Pewno więc w liczny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej rzeczy warto brać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do pozwalania w moc sklepach internetowych.

Adblue Gniew

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest niewyobrażalnie przydatna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po paru sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien mieć o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą możliwością jest kup płynu w liczbach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Cena w niższych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić i na artykuły z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma zupełnie taki sam skład to nie warto przepłacać.
Adblue Gniew

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają gorsze zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki wspólne z racją EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w liczny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas trwa pełną sprawność, co przesuwa się też na większą cenę podczas odsprzedaży. Osoby mające z AdBlue przychodzą na pomoc środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe ceny drogowe w końcach Unii Europejskiej.
Adblue Gniew

Artykuł został sporządzony we zgody Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments